2
Loading ...

CYFRYZACJA

Czym jest i czy jej potrzebujesz?

W naszym rozumieniu cyfryzacja przedsiębiorstwa to proces mający na celu umożliwienie kadrze managerskiej zdalne zarządzenie przedsiębiorstwem i zespołem z każdego miejsca na świecie, w oparciu o zdalny dostęp do danych i zasobów firmy, narzędzi komunikacji oraz procesów i ścieżek zarządzania, organizacji i relacji zarówno wewnątrz jaki na zewnątrz przedsiębiorstwa oraz środowiska w jaki przedsiębiorstwo się znajduje.

W dobie szybkich i stałych połączeń z Internetem, kluczowym w procesie budowy konkurencyjności staje się szybkość i jakość reakcji na pytania i wątpliwości płynące z rynku. Wykorzystanie możliwości jakie powstały wraz z popularyzacją rozwiązań chmurowych stwarza możliwości szybkich reakcji oraz unifikacji, która w procesie budowy wizerunku zyskuje coraz większe znaczenie.

ZDALNY DOSTĘP DO DANYCH I ZASOBÓW

Chmura danych

Dysk Google

OneDrive

iCloud

Dropbox

Powszechnie w każdej firmie zamontowano jeden „bezobsługowy” komputer zwany serwerem, którego zadaniem było generować stały dostęp do zebranych na nim zasobów i danych przedsiębiorstwa. W praktyce potrzebna była osoba rozumiejąca, jego działanie i reagująca na dziwne i niespodziewane kaprysy hardware’u.

W oparciu o najnowsze technologie rzeczony serwer przenosimy do zabezpieczonej chmury, która daje możliwość podglądu, edycji i zarządzania zasobami, która zawsze jest gotowa do pracy.

NARZĘDZIA KOMUNIKACJI I PROCESY

Firma jest wiecznie live

Trello

Workplace

Teams

Hangouts

Nawet jeżeli biuro firmy jest zamknięte w otoczeniu wewnętrznych i zewnętrznym przedsiębiorstwa realizowane są procesy, które wymagają reakcji. Zarządzanie tymi procesami oraz reakcjami ma znaczenie, zarówno dla firmy, konkurencji jaki pracowników przedsiębiorstwa.

Doprowadzenie do sytuacji, w których są one czytelne i oczywiste to kluczowe zadanie każdego managera. Cyfryzacja komunikacji, procesów i relacji pozwala wyeliminować problem, zanim przyniesie skutki.